Corvass'la anlaşmanız sonrasında API Key oluşturulması ve Apsiyon entegrasyonu 

Apsiyon'dan SMS gönderimi yapılabilmesi için Corvass ile yaptığınız anlaşma sonrasında Corvass paneli üzerinden API KeyŞifre ve SMS Başlığı oluşturulması gerekmektedir.

API Key ve Şifre oluşturmak için, Corvass tarafından sizlere iletilen kullanıcı adı ve şifre ile www.corvass.com 'a giriş yapıp,

Karşınıza gelen ekrandan ekranın sağ üst tarafında yer alan "Kullanıcı Girişi" butonuna basarak Corvass tarafından iletilen firma kodu ve şifre ile sisteme giriş yapınız.


Müşteri girişi yapıldıktan sonra ekranın sağ üst tarafında firma unvanı görüntülenecektir. Firma unvanının üzerine tıklayarak açılan seçeneklerden "Tanımlar" menüsüne tıklayınız.


Tanımlar menüsüne tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekrandan API KEY bölümüne tıklayınız.Karşımıza gelen ekrandan sol üst tarafta yer alan Yeni Key oluştur butonuna basınız.

 

Açılan ekrandan 1 ve 2 numaralı  alana Apsiyon yazınız. 3 numaralı alanda ise statü seçeneğini Aktif olarak işaretleyerek kaydet butonuna basınız.


Kaydet butonuna bastıktan sonra API Key ve Şifre bilgisi otomatik olarak oluşacaktır. Apsiyon sistemine tanımlayacağınız API Key ve şifreyi oluşturduktan sonra olarak sms başlığı tanımlama işlemini gerçekleştiriniz.


 

Sms başlığı oluşturmak için tekrar sol üst köşede yer alan firma ünvanına tıklayarak Tanımlar menüsünden Sms Tanımlar seçeneğine tıklayınız.

 Karşımıza gelen ekrandan Tanımlı Gönderen Başlıkları altında kullanabileceğiniz sms başlıkları listelenecektir. Buradan kopyaladığınız başlığı apsiyon içinde tanımlamanız gerekmektedir.

 


www.apsiyon.com üzerinden sisteme giriş yaparak belirlemiş olduğumuz API KeyŞifre ve Sms Başlığını sisteme kaydetmemiz gerekmektedir. Sağ üst köşede yer alan Ayarlar > Parametreler menüsünden Sms Servis Bilgileri alanına geliniz

Sms Servis Bilgileri alanından, Corvass üzerinden oluşturduğumuz API KeyŞifre ve Sms Başlığını ilgili alanlara yazınız.

1 numaralı alana Corvass parametresini seçiniz.

2 numaralı alana yukarıda oluşturmuş olduğunuz API Key bilgilisini giriniz.

3 numaralı alana yukarıda oluşturmuş olduğunuz Şifre bilgisini giriniz.

4 numaralı alana oluşturulan sms başlıklarında yer alan başlıklardan birini giriniz.

Kaydet butonuna bastıktan sonra İletişim > Sms > Sms İle Bildirim menüsünden sayfanın üst tarafında sms bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.