İmport dosyası sayesinde tüm,
Daire,
Kişi detaylarını,
Kişilerin devreden borç ve alacaklarını,
Araç ve,
Sayaç bilgilerini, kolayca aktarılmasını sağlatabilir, Apsiyon’a hemen başlayabilirsiniz.

İmport dosyası doldurulurken, herhangi bir kolon çıkarıp eklemeden, örnek satırda belirtilen şekilde girdiğinize emin olunuz.

İmport dosyasını indirmek için tıklayınız.


İmport dosyasında sıkça yapılan hatalar,

 • Hiç bir satırın ve kolonun silinmemesi, yer değiştirilmemesi ya da başlıklarının değiştirilmemesi gerekmektedir.
 • Örnek satırının kesinlikle silinmemesi gerekmektedir.
 • Tablonun üst kısımda yer alan “Site No” alanı boş bırakılıp, “Hesap devir tarihi” doldurulması gerekmektedir.

 • Her bir satır, bir daireyi ifade etmekte olup, listede belirtilen dairelerin Kat Maliki hanelerinin kesinlikle belirtilmesi gerekmektedir. Her bir dairenin kesinlikle bir sahibi bulunmakta olup,bu yönetici Ahmet Damar’da olabilir yada İnşaat firması da olabilir. Kat maliki alanı doldurulmamış daireler için de, listenin aktarımı sonrasında, ilgili dairenin kat malki alanında, “A Blok Daire 2 Kat Maliki” ifadesi yer alacaktır.  

 • Birden fazla daire ile bağlantılı olan kişilerin her bir satırdaki tanımlarının birebir aynı olması gerekmektedir. Örneğin, Daire 1’in ev sahibi “Merve Şahin” ve başka bir dairede de “Merve Sahin” olarak tanım yapılırsa 2 farklı kişi kartı oluşacak olup, yapılacak tüm finansal hareketler ayrı kişilermiş gibi algılanacaktır. 

 • Kişilerin devreden borçlarını devreden faizlerinden ayrı bir şekilde yazıldığına emin olunuz.Örneğin, kişinin 100 TL’lik ana para borcu var ve bu borca işletilmiş gecikme  tazminatı 5 TL ise 100 TL’yi borç devir hanesine, 5 TL’yi ise devir faizi  hanesine yazılması gerekmektedir. 105 TL’nin ayrıştırılmadan borç devir hanesine yazılması durumunda ise işletilmiş tazminata da tazminat işletme     hatasına düşülecektir.

 • Telefon, e-posta adresi vb tüm alanlarda tek bir kayıt girilmesi gerekmekte olup, boşluk ya da “-” ile ayrımla 2. e-posta adresi ya da farklı bir kayıt eklemediğinize emin olunuz.

 • Mevcut kolonlarda herhangi bir değişiklik yapmayınız, Telefon numarası kolonu yerine, e-posta adresi kolonunu kesip taşımayınız.

 • Araya yeni bir kolon eklemeyiniz. Aksi takdirde aktarımınız hatalı olacaktır. Eğer ek bir kolona ihtiyaç duyuyorsanız, her alanın son kolonuna baktığınızda “Özel alan 1 ve Özel kontrol 1 “ gibi alanları kullanabilirsiniz.     

 • Özel Alanları, 2. e-posta adresi vb İmport dosyasındaki kolonlarda bulamadığınız ya da sizin için yeterli olmayıp takip etmek istediğiniz diğer özellikler için kullanabilirsiniz.

 • Özel Kontrol alanını ise “Var - Yok”, “Evet - Hayır” gibi kişi ve daireler için ayrıca takip etmek istediğiniz özellikler için kullanabilirsiniz. Örneğin, Daire Tapusu : Var -Yok 

 • Hisseli daireler varsa, bunların Apsiyon import dosyasında Blok ve daire numaraları değişmeden kaç hisse varsa o kadar ayrı her bir hissedarın da Kat Maliki hanesinde ayrı satırlarda belirtilmesi gerekmektedir. Şu an için hisse oranları Özel Alan kolonlarından birinde yazılması gerekmekte olup aktarım aşamasında müşteri memnuniyet ekibimize hisseli dairelerin bulunduğu ayrıca iletmeniz gerekmektedir.

Apsiyon import dosyanız hazırsa desktek@apsiyon.com adresine gönderebilirsiniz. Müşteri Memnuniyet Ekibimiz gerekli kontroller sonrasında aktarımınızı gerçekleştirecektir.