Excel'den Borç Yükleme Nasıl Yapılır ?

Excel borçlandırma listenizi Apsiyon'a aktarabilir, tüm bağımsız bölümleri kolayca borçlandırabilirsiniz.


Apartman ve site yönetimlerinin her bir bağımsız bölüme farklı tutarlarda ve farklı açıklamalar ile kolayca borçlandırılmasını sağlayan Excel'den borç yükleme alanına Finans > Aidat İşlemleri > Excel'den borç yükleme alanından ulaşabilirsiniz. Bu alan çoğunlukla, sayaç okuma sonrasında her bir bağımsız bölümün Excel tablosunda belirtilmiş rakamlarda borçlandırılması için kullanılmaktadır.

Excel'den borç yükleme alanındaki "Daire listesini indir" butonu ile Apsiyon tarafından hazırlanan daire listesini bilgisayarınıza indiriniz. Eğer farklı bir şablondaki Excel dosyanız üzerinden borçlandırma yapmak istiyorsanız tıklayınız.İndirdiğiniz Excel tablosunu açtıktan sonra, "Gider 1 Tutarı" kolonunda borçlandırma tutarlarınızı, "Gider 1 Açıklama" kolonunda ise ilgili borçlandırma satırlarının açıklamasını belirtebilirsiniz. 
Tabloyu kaydettikten sonra yine aynı alandan "Dosya seç"  butonuna tıklayın ve hazırladığınız borçlandırma dosyasını sisteme yükleyiniz.Borçlandırma ayarlarını yapınız.Sisteme yüklediğiniz borçlandırma tablosundaki hangi kolonun sistemdeki hangi tanıma karşılık geldiğini seçiniz.


Önemli bir hatırlatma : Borçlandırma için Blok ve Daire tanımı zorunlu olup, eğer daire ödeme kodu yapısı kullanıyorsanız bu kodlarla da borçlandırmalarınızı sağlayabilirsiniz.
 


Son olarak ön izlemesini yapıp borçlandırma işlemini tamamlayabilirsiniz.