Kişiye tahsilat, borç hatırlatma, borç girişi ve benzeri pek çok bildirimin bulunduğu alandır. 

Örneğin, borç girişi yaptığınızda “Borç hatırlatma” başlıklı bir bildirimi, SMS ya da E-posta yoluyla otomatik olarak gönderebilirsiniz.İletişim > Otomatik Bildirim alanından Yeni Kayıt diyoruz.


Örnek Otomatik Bildirim Oluşturalım.

Gönderim Tipi alanından seçmiş olduğunuz başlığa karşılık Şablon seçmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki görselde bulunan bir bildirim yapısı kurduğumuzda , Borç Girişi yaptığınızda sistemde E-posta adresi ve Cep telefonu kayıtlı kişilere Borç Girişi Bilgilendirme şablonundaki mesaj gidecektir.

Örnek Otomatik Bildirim Oluşturalım.

Rezervasyon oluşturan site sakinlerine E-posta göndermek için Otomatik Bildirim kuruyoruz.


Gönderim Tipi Rezervasyonu seçiyoruz. E-posta Şablonu alanından Rezervasyon Bilgilendirme şablonunu seçiyorum.


SMS Şablonu alanından Bildirim Yapma seçeneğini seçiyorum. Bu seçenek sayesinde sadece E-posta ile bildirim yapabilirsiniz.


Not: Bildirim Yapma seçeneği ile sadece E-posta veya SMS gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. E-posta ya da SMS gönderimini iptal etmek için Bildirim Yapma seçeneği kullanılır.Otomatik Bildirim yapısında dikkat edilmesi gereken , Gönderim Tipi alanından seçmiş olduğunuz başlık ile E-posta ve SMS alanında seçtiğiniz şablon aynı olması gerekmektedir.


Örneğin Gönderim Tipi Rezervasyon seçilip Şablonlarda Borç Bildirimi yapmak şu hataya sebebiyet verecektir. Rezervasyon yapan kişilere Borç Bildirimi gidecektir.


Doğru kullanım için Şablon Yapılarını Gönderin Tipine uygun seçerek ilgili şablon yapılarını değiştirmemeniz gerekmektedir.